Naszaarmia.pl odcinek 87


Stworzeni do pomocy marynarzom z okrętów podwodnych, na co dzień penetrują dno morskie w poszukiwaniu szczątków po katastrofach. Swoje umiejętności na niespokojnych wodach Bałtyku doskonalą nurkowie głębinowi Marynarki Wojennej.
Za bazę służy nurkom okręt ORP „Piast”. Na jego pokładzie znajduje się specjalistyczny system, dzięki któremu żołnierze mogą prowadzić prace na znacznych głębokościach.

119 Czołgów Leopard trafi już wkrótce na wyposażenie polskich wojsk pancernych. Przyjrzyjcie się z bliska pojazdom, które stworzone kiedyś do walki z wojskami Układu Warszawskiego, dziś z powodzeniem służą w rękach naszych żołnierzy. Odwiedzimy
bazę 10. Brygady Kawalerii Pancernej, gdzie od lat testuje się Leopardy w warunkach polowych.

Debaty o bezpieczeństwie w Akademii Obrony Narodowej. W murach uczelni rozmawia się między ekspertami o najtrudniejszych tematach, również tych z pozamilitarnej sfery życia. Spotkania odbywają się w ramach Security Forum – nowej formuły spotkań
wprowadzonej w AON.

Dobiega końca ćwiczenie Cobra 13 – międzynarodowe ćwiczenie wojsk specjalnych. Dla Polski, ma ono szczególnie doniosłe znaczenie – od wyników zależy nasza rola w dowodzeniu wojskami specjalnymi sił odpowiedzi NATO.

Jeden komentarz do Naszaarmia.pl odcinek 87

  1. Szymon napisał:

    super chelikopter

Trackbacks/Pingbacks

  1. Ćwiczenia na Bałtyku Marynarki Wojennej | Simon Army

Skomentuj